KOMIKS aneb kreslený seriál...
Domů Historie komiksu Lada Josef Jaroslav Foglar Neprakta-Švandrlík Čtyřlístek Kája Saudek Pan Jekyll a Mr.Hyde časopisy socreal Komiks pro nejmenší Zelený Raul Asterix Inspektor Sniff Kapitán Kloss made in USA Garfield West Evropa Želvy Ninja Simpsons

 

 

TURTLES - česky   ŽELVY NINJA

Kevin Eastman a Peter Laird, želvy vymysleli v roce 1983 jako parodii komixů od Marvelu. O rok později vydali vlastním nákladem první komiks. Komiks se ujal a vznikla RPG hra. V roce 1989 vznikl televizní seriál ze kterého jsme začátek viděli i u nás. V roce 1997 byl seriál pro téměř 200 dílech zrušen, další hraná série se už neujala. Vznikly tři filmy a v roce 2002 vznikl remake, který se momentálně vysílá v USA.

 

Seriál je jak napovídá název o želvách ninja - čtveřici želv které zmutovaly do lidské podoby. "Partu" tvoří Leonardo - mistr meče a jejich šéf, Donatelo bojující holí a vědeckotechnický génius a vynálezce. Sekundují jim Michelangelo (nunčaky) a Rafaelo (dýky). V ninjutsu je vyučil Mistr Tříska (v originále Splinter), který se z lidské podoby do jakéhosi krysočlověka proměnil stejné jako želvy. Z lidí tu je April O'Neilová - televizní reportérka která pořád shání novinky pro zprávy.

Aby život nebyl tak jednoduchý, tak mají nepřítele Trhače (Shredder), který byl žákem Mistra Třísky, ale zradil ho. Pomáhá mu Mimozemšťan Krang, bývalý vládce Dimenze X. Oba dohromady mají v plánu ovládnou vesmír. V Tom jím pomáhá několik mutantů (Rocksteady a Beebop), Armáda Ninjů foot klanu.

 

Prováděli-li "želvičky"  ve filmu psí kusy není tomu jinak i v časopise (comicsu).