KOMIKS aneb kreslený seriál...
Domů Historie komiksu Lada Josef Jaroslav Foglar Neprakta-Švandrlík Čtyřlístek Kája Saudek Pan Jekyll a Mr.Hyde časopisy socreal Komiks pro nejmenší Zelený Raul Asterix Inspektor Sniff Kapitán Kloss made in USA Garfield West Evropa Želvy Ninja Simpsons

 

Znáte?

 Kdo je snad nejslavnější, ale i nejtlustější kočka v U.S.A, možná na celém světě?

nebudu vás napínat

Je to G A R F I E L D ( kočka ? - vlastně kocour)

 "Nesnáším pondělí."...oblíbená Garfieldova hláška

Jim Davis (Garfieldův "otec")

Tvůrce kreslených seriálů se narodil 28. července 1945 v Marionu (Indiana, USA) na malé farmě Black Angus. Velký ovlivňující zářez v jeho ranné dětské mysli mělo i 25 spolubydlících koček, především jedna oranžová a tlustá.
Svoji kariéru začal v roce 1969 rolí asistenta v reklamní agentuře na kresleném seriálu Tumbleweeds, který měl pod taktovkou Tom Ryan. Brzy nato si Jim vymyslel svůj vlastní comic strip, Gnorm Gnat (komár Gnorm), jež pět let vycházel v místních novinách The Pendleton Times. Když se jeho příhody pokusil prodat dále, moc obdivu nedostal, ale byl chválen alespoň za nesporné humorné kvality. Vtipně zakončil i tuto svou počáteční část kreslené historie a to nakreslením obří, z nebe padající nohy, která ukončila komárovu existenci. Pokoušel se prorazit i s dalšími náměty (např: U.S. Acres s postavou prasátka Orsona), ale žádný nebyl nikterak úspěšný až do 19. června 1978. Tento den vznikla postava, která si získala srdce milionů čtenářů- legendární kocour Garfield (pojmenovaný po Jimově dědovi, Jamesi Garfieldu Davisovi), jenž si dobyl výhradní postavení na novinových stránkách dnes již více než 2000 tiskovin. To je mimochodem světový rekord a zápis v Guinnesově knize rekordů za nejrozsáhlejší pravidelně tisknutý kreslený seriál. Jimu Davisovi stačilo stvořit jednu legendární postavu, aby si zasloužil slávu, uznání a balík peněz.

 

...máte rádi sádlo ?...a co Garfield ?